• Kaikki
  • Vain elokuvat
  • Vain oopperat ja eventit
Valitse päiväValitse päivä
ke 22.9.

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Lue lisää

Isä

17.00 (Studio 2)

Isä

17.00 (Studio 2)

Lue lisää

Peruna

17.15 (Studio 3)

Peruna

17.15 (Studio 3)

Lue lisää

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Lue lisää

Luokkakokous 3 - Sinkkuristeily

19.00 (Studio 2)

Luokkakokous 3 - Sinkkuristeily

19.00 (Studio 2)

Lue lisää

Shang-Chi and the legend of the ten rings

19.15 (Studio 3)

Shang-Chi and the legend of the ten rings

19.15 (Studio 3)

Lue lisää
to 23.9.

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Lue lisää

Isä

17.00 (Studio 2)

Isä

17.00 (Studio 2)

Lue lisää

Pertsa ja Kilu

17.15 (Studio 3)

Pertsa ja Kilu

17.15 (Studio 3)

Lue lisää

Dyyni

18.45 (Studio 2)

Dyyni

18.45 (Studio 2)

Lue lisää

OASIS Knebworth 1996

19.00 (Studio 1)

OASIS Knebworth 1996

19.00 (Studio 1)

Lue lisää

Persian oppitunnit

19.15 (Studio 3)

Persian oppitunnit

19.15 (Studio 3)

Lue lisää
pe 24.9.

Isä

14.00 (Studio 1)

Isä

14.00 (Studio 1)

Lue lisää

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Lue lisää

Isä

17.00 (Studio 2)

Isä

17.00 (Studio 2)

Lue lisää

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Lue lisää

Respect

19.00 (Studio 2)

Respect

19.00 (Studio 2)

Lue lisää

The green knight

19.15 (Studio 3)

The green knight

19.15 (Studio 3)

Lue lisää
la 25.9.

A RIVEDER LE STELLE

12.00 (Studio 1)

A RIVEDER LE STELLE

12.00 (Studio 1)

Lue lisää

Isä

15.00 (Studio 2)

Isä

15.00 (Studio 2)

Lue lisää

Ryhmä Hau - elokuva

15.30 (Studio 3)

Ryhmä Hau - elokuva

15.30 (Studio 3)

Lue lisää

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Lue lisää

Isä

17.00 (Studio 2)

Isä

17.00 (Studio 2)

Lue lisää

Peruna

17.15 (Studio 3)

Peruna

17.15 (Studio 3)

Lue lisää

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Lue lisää

Respect

19.00 (Studio 2)

Respect

19.00 (Studio 2)

Lue lisää

The green knight

19.15 (Studio 3)

The green knight

19.15 (Studio 3)

Lue lisää
su 26.9.

Isä

15.00 (Studio 2)

Isä

15.00 (Studio 2)

Lue lisää

Ryhmä Hau - elokuva

15.30 (Studio 3)

Ryhmä Hau - elokuva

15.30 (Studio 3)

Lue lisää

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Lue lisää

Isä

17.00 (Studio 2)

Isä

17.00 (Studio 2)

Lue lisää

Peruna

17.15 (Studio 3)

Peruna

17.15 (Studio 3)

Lue lisää

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Lue lisää

Shang-Chi and the legend of the ten rings

19.00 (Studio 2)

Shang-Chi and the legend of the ten rings

19.00 (Studio 2)

Lue lisää

The green knight

19.15 (Studio 3)

The green knight

19.15 (Studio 3)

Lue lisää
ma 27.9.

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Lue lisää

Isä

17.00 (Studio 2)

Isä

17.00 (Studio 2)

Lue lisää

Peruna

17.15 (Studio 3)

Peruna

17.15 (Studio 3)

Lue lisää

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Lue lisää

Shang-Chi and the legend of the ten rings

19.00 (Studio 2)

Shang-Chi and the legend of the ten rings

19.00 (Studio 2)

Lue lisää

The green knight

19.15 (Studio 3)

The green knight

19.15 (Studio 3)

Lue lisää
ti 28.9.

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 3)

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 3)

Lue lisää

Isä

17.00 (Studio 2)

Isä

17.00 (Studio 2)

Lue lisää

A RIVEDER LE STELLE

18.00 (Studio 1)

A RIVEDER LE STELLE

18.00 (Studio 1)

Lue lisää

Dyyni

19.00 (Studio 2)

Dyyni

19.00 (Studio 2)

Lue lisää

The green knight

19.15 (Studio 3)

The green knight

19.15 (Studio 3)

Lue lisää
ke 29.9.

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 1)

Lue lisää

Isä

17.00 (Studio 2)

Isä

17.00 (Studio 2)

Lue lisää

Peruna

17.15 (Studio 3)

Peruna

17.15 (Studio 3)

Lue lisää

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Dyyni

18.45 (Studio 1)

Lue lisää

Respect

19.00 (Studio 2)

Respect

19.00 (Studio 2)

Lue lisää

The green knight

19.15 (Studio 3)

The green knight

19.15 (Studio 3)

Lue lisää
to 30.9.

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

Lue lisää

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 3)

Ryhmä Hau - elokuva

16.45 (Studio 3)

Lue lisää

Isä

17.00 (Studio 2)

Isä

17.00 (Studio 2)

Lue lisää

Dyyni

19.00 (Studio 2)

Dyyni

19.00 (Studio 2)

Lue lisää

The green knight

19.15 (Studio 3)

The green knight

19.15 (Studio 3)

Lue lisää

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

Lue lisää
pe 1.10.

Tove

1.10.2021

Tove

1.10.2021

Lue lisää

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

Lue lisää

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

Lue lisää
la 2.10.

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

Lue lisää

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

Lue lisää
su 3.10.

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

Lue lisää

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

Lue lisää
ma 4.10.

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

Lue lisää

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

Lue lisää
ti 5.10.

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

Lue lisää

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

Lue lisää
ke 6.10.

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

Lue lisää

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

Lue lisää
to 7.10.

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

007 no time to die

16.00 (Studio 1)

Lue lisää

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

007 no time to die

19.15 (Studio 1)

Lue lisää
pe 8.10.

Candyman

8.10.2021

Candyman

8.10.2021

Lue lisää

Yö armahtaa

8.10.2021

Yö armahtaa

8.10.2021

Lue lisää
pe 15.10.

Vuosisadan häät

15.10.2021

Vuosisadan häät

15.10.2021

Lue lisää

The Boss Baby: perhebisnes (suomeksi)

15.10.2021

The Boss Baby: perhebisnes (suomeksi)

15.10.2021

Lue lisää

The last duel

15.10.2021

The last duel

15.10.2021

Lue lisää
pe 22.10.

Coda - kahden maailman välissä

22.10.2021

Coda - kahden maailman välissä

22.10.2021

Lue lisää

The French dispatch

22.10.2021

The French dispatch

22.10.2021

Lue lisää

Roni on rikki

22.10.2021

Roni on rikki

22.10.2021

Lue lisää

Venom: Let there be Carnage

22.10.2021

Venom: Let there be Carnage

22.10.2021

Lue lisää
la 23.10.

Opera de Paris: AIDA

12.00 (Studio 1)

Opera de Paris: AIDA

12.00 (Studio 1)

Lue lisää
ti 26.10.

Opera de Paris: AIDA

18.00 (Studio 1)

Opera de Paris: AIDA

18.00 (Studio 1)

Lue lisää
ke 27.10.

Sorjonen: muraalimurhat

27.10.2021

Sorjonen: muraalimurhat

27.10.2021

Lue lisää
pe 29.10.

Hytti nro 6

29.10.2021

Hytti nro 6

29.10.2021

Lue lisää
pe 5.11.

Eternals

5.11.2021

Eternals

5.11.2021

Lue lisää

The comeback trail

5.11.2021

The comeback trail

5.11.2021

Lue lisää
pe 12.11.

Guled & Nasra

12.11.2021

Guled & Nasra

12.11.2021

Lue lisää

Isä

13.00 (Studio 1)

Isä

13.00 (Studio 1)

Lue lisää
la 27.11.

OTELLO

12.00 (Studio 1)

OTELLO

12.00 (Studio 1)

Lue lisää
ti 30.11.

OTELLO

18.00 (Studio 1)

OTELLO

18.00 (Studio 1)

Lue lisää
pe 3.12.

Tunturin tarina

3.12.2021

Tunturin tarina

3.12.2021

Lue lisää
la 18.12.

Scottish ballet: LUMIKUNINGATAR

12.00 (Studio 1)

Scottish ballet: LUMIKUNINGATAR

12.00 (Studio 1)

Lue lisää
ti 21.12.

Scottish ballet: LUMIKUNINGATAR

18.00 (Studio 1)

Scottish ballet: LUMIKUNINGATAR

18.00 (Studio 1)

Lue lisää
ke 29.12.

70 on vain numero

29.12.2021

70 on vain numero

29.12.2021

Lue lisää
la 22.1.

LES INDES GALANTES

12.00 (Studio 1)

LES INDES GALANTES

12.00 (Studio 1)

Lue lisää
ti 25.1.

LES INDES GALANTES

18.00 (Studio 1)

LES INDES GALANTES

18.00 (Studio 1)

Lue lisää
la 19.2.

MACBETH

12.00 (Studio 1)

MACBETH

12.00 (Studio 1)

Lue lisää
ti 22.2.

MACBETH

18.00 (Studio 1)

MACBETH

18.00 (Studio 1)

Lue lisää
la 26.3.

LA TRAVIATA

12.00 (Studio 1)

LA TRAVIATA

12.00 (Studio 1)

Lue lisää
ti 29.3.

LA TRAVIATA

18.00 (Studio 1)

LA TRAVIATA

18.00 (Studio 1)

Lue lisää
la 23.4.

THE RED AND THE BLACK

12.00 (Studio 1)

THE RED AND THE BLACK

12.00 (Studio 1)

Lue lisää
ti 26.4.

THE RED AND THE BLACK

18.00 (Studio 1)

THE RED AND THE BLACK

18.00 (Studio 1)

Lue lisää

Tänään(kin) on hyvä leffapäivä!

Kokoontumisrajoitukset ja turvavälivelvoite on purettu. Rajaamme kuitenkin salikapasiteetin noin puoleen, jotta istumaan pääsee väljästi. Varauksen voi tehdä halutessaan etukäteen verkossa, sähköpostitse tai puhelimitse.

Suosittelemme myös käyttämään maskia tiloissamme, leffan aikana sen voi poistaa.

 

Seuraavat Hopeatähdet:

Näytökset joka kuukauden ensimmäisenä ja kolmantena torstaina klo 14.00

16.9. PERUNA

perjantai 24.9. ISÄ ekstrauusinta

7.10. ISÄ uusinta

21.10. KURIIRI

4.11. PERSIAN OPPITUNNIT

pe 12.11. ISÄ ekstrauusinta klo 13.00

18.11. RESPECT

 

OOPPERA- JA BALETTINÄYTÖKSET: 2021-2022 myynnissä nyt.

la 25.9. ja ti 28.9. A RIVEDER LE STELLE (konsertti, kauneimmat ooppera-aariat)

la 23.10. ja ti 26.10. AIDA (edelliseltä kaudelta)

la 27.11. ja ti 30.11. OTELLO

 

TOP 5

Viikon katsotuimmat elokuvat
1Ryhmä Hau - elokuva
 
2Peruna
 
3Dyyni
 
4Isä
 
5Shang-Chi and the legend of the ten rings
 

Meillä voit maksaa pankki- ja luottokorteilla, Visa Electronilla, käteisellä sekä ePassilla, Eazybreakilla, smartumilla ja muilla kulttuurieduilla. 

Liput ja alennukset

Opiskelijat ja varusmiehet

Voimassaolevalla opiskelija- tai varusmieskortilla 1€ alennus normaalihintaisista (10-12€) elokuvalipuista.

Ei voi yhdistää muihin alennuksiin.

Eläkeläiset

10-12€ hintaisista elokuvalipuista 1€ alennus

Ennakkoon varatut liput

Ennakkoon varatut mutta vielä maksamattomat liput on noudettava viimeistään puolta tuntia ennen näytöksen alkua. Muussa tapauksessa ne vapautuvat takaisin myyntiin eikä niitä ole enää mahdollista palauttaa.

Näytä ostoskori